REFİKA’DAN ÜRÜNLER REFİKA’NIN YEMEK OKULU
Reklam ve İşbirlikleri için : 0530 546 93 69
0

Pasta Süsleme

İçindekiler

Frosting için;
3 çorba kaşığı beyaz ganaj
1 çorba kaşığı labne peyniri
1/2 çay kaşığı toz gıda boyası

Meyveler;
1 adet şeftali
1/2 kivi
2 adet nektarin
2 adet anjelik erik (kırmızı erik)
5-6 yaprak nane

Yemek Okulu’nda mükemmel pandispanya yapmayı ve pastacı kreması ile ganaj tarifini öğrendik. Sırada bunların hepsini birleştirip mükemmel meyveli bir pasta yapma var.

Meyveleri iki farklı şekilde doğrayın. İçine koyacağınız meyveleri küçük küçük, süslemede kullanacağınız meyveleri daha büyük ve düzgün doğrayın.
1 gece byzdolabında beklettiğiniz pandispanyayı kek kesme teli ile istediğiniz 4 eşit kata bölün. En alt katı en üstte kullanmak için kenara ayırın. Ve herhangi bir katı tabağınıza yerleştirin.
En alt katı ıslatmayın. Ganaj ile çerçeve çekin. Pastanızın genişliğine göre 1,5-2 çorba kaşığı pastacı kreması koyup çerçevenin dışına çıkmadan yayın.
Pastanın içinde kullanmak için küçük küçük doğradığınız meyveleri eşit olarak kremanın üstüne yayın.
Diğer katı üzerine koymadan meyvelere değen yüzeyine ince tabaka şeklinde pastacı kreması sürün. Bu meyveleri tutmaya yarayacak. Diğer katları ıslatarak bu işlemleri tekrarlayın.
Kekler arasında boşluk kalırsa ganaj ile doldurun ki krema ve meyveler dışarı çıkmasın. Döşeme işlemi bittikten sonra ince bir kat pastanın her tarafını spatula kullanarak sıvayın ve buzdolabında 15-20 dk bekletin.
Parmağınızı değdirdiğinizde yapışmıyorsa ganaj sertleşmiş demektir.
2. Kat sıvamayı yapın ve tekrar buzdolabına koyun.
Çırpma kabına kalan ganajı koyun ve rengi açılana kadar çırpın. (yaklaşık 3 çorba kaşığı kadar) rengi açılınca 1 çorba kaşığı labne peyniri ekleyin ve tekrar çırpın.
Eğer çırpıcının ucunun frostingte olusturduğu şekil bozulmadan kalıyorsa frosting olmuş demektir.
Yarım çay kaşığı gıda boyası ekleyin ve karışana kadar çırpın. Dilediğiniz renkte kullanabilirsiniz.
Hazırladığınız renkli frosting ile pastayı sıvayın. Pastayı 1 gece buzdolabında bekletin. Ertesi gün düzgün kestiğiniz meyveler ile süsleyin afiyet olsun.

İzleyin: