REFİKA’DAN ÜRÜNLER REFİKA’NIN YEMEK OKULU
Reklam ve İşbirlikleri için : 0530 546 93 69
0

Yumurta Kekleri

  • 7 dk. PİŞİRME ZAMANI
  • 10 dk. HAZIRLANMA
  • 6-8 KAÇ KİŞİLİK
  • Orta ZORLUK
İçindekiler

 Yumurta, 4 adet

Un, 1 çorba kaşığı

Süt, 3 çorba kaşığı

Yoğurt, 1 çorba kaşığı

Zeytinyağı, 1 çorba kaşığı

Pastırma, 2 dilim

Sucuk, çeyrek kangal

Köy biber, 1 adet

Kapya biber, 1 adet

Çeri domates, 5-6 tane

Taze soğan, 2 dal

Beyaz peynir, 1 dilim

Dil peyniri, 3 dilim

Siyah zeytin, 3-4 tane

Kabartma tozu, 1 çay kaşığı

Frenk maydanozu, 5-6 dal

Karabiber, 1 çay kaşığı

Tuz, 1 tatlı kaşığı

Pul biber, 1 tatlı kaşığı

Kek kalıbı için;

Un

Tereyağı

Bu tarifin malzemelerini buzdolabında bulunan peynir, şarküteri malzemeleri ve sebzelere göre değiştirebilirsiniz. Un ve yumurta oranı sabit kaldığında her hâlükârda tutacaktır. Misafir geldiğinde yapmak için bu tarif birebir çünkü hazırlayıp buzdolabına koyabilir, insanlar geldiğinde fırına atabilirsiniz.

 

2 dilim pastırmayı, çeyrek kangal sucuğu, 1 adet köy biberini, 1 adet kapya biberi, 5-6 tane çeri domatesi, 3-4 adet siyah zeytini, 1 dilim beyaz peyniri ve 3 dilim dil peynirini küp küp doğrayın. 2 dal taze soğanı ve 5-6 dal frenk maydanozu ince ince kıyın. 4 yumurta, 1 çorba kaşığı un, 1 çay kaşığı kabartma tozu, 3 çorba kaşığı süt, 1 çorba kaşığı yoğurt, 1 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı karabiber, 1’er tatlı kaşığı tuz ve pul biberi iyice çırpıp, doğradığınız malzemelerle geniş bir sürahi de karıştırın.

Tereyağlayıp unladığınız küçük kek kalıplarına karışımı dökün. Dökerken her kalıba bütün malzemelerden koymaya özen gösterin. 220 derecelik altlı üstlü turbo çalışan fırında 7 dakika pişirip afiyetle yiyebilirsiniz.